Dla firm

Fotowoltaika dla firm

To naprawdę się opłaca

Niestety sprzedawcy energii elektrycznej podwyższają stale ceny. Podwyżki cen prądu nie tylko dotykają gospodarstw domowych, ale w głównej mierze przedsiębiorców. Rynek cen energii elektrycznej dla przedsiębiorstwa nie jest regulowany przez URE. W konsekwencji przedsiębiorcy także podwyższają ceny za produkty oraz oferowane usługi. Co zrobić, aby się zabezpieczyć przed tymi podwyżkami? Możemy zainwestować w firmie w fotowoltaikę.

Darmowa energia dla firm

Instalacja fotowoltaiczna w Twojej firmie może zająć się produkowaniem darmowej energii ze słońca. To rozwiązanie ma coraz to większą rzeszą zwolenników. Możemy to zauważyć szczególnie jeśli dużo podróżujemy po Polsce. Oszczędności w firmie dzięki instalacji fotowoltaicznej zależne są przede wszystkim od wybranej instalacji pod konkretne zapotrzebowanie energetyczne. Odpowiednio dobrana instalacja to nawet 60 procent oszczędności!

Niezależność energetyczna

Inwestycja w fotowoltaikę to przede wszystkim niezależność danego przedsiębiorstwa. Bywają przypadki, kiedy to zakłady energetyczne podczas przeciążenia sieci nakładają wielu przedsiębiorstwom spore ograniczenia w zakresie samego poboru energii, szczególnie w okresie letnim, gdzie zużycie prądu jest największe. Przedsiębiorca, który ma instalację fotowoltaiczną, nie musi się tym kompletnie przejmować. Sam sobie produkuje energię, którą następnie zużywa dla własnych potrzeb. Poza powstrzymaniem ewentualnych strat spowodowanych niedoborem prądu, przedsiębiorca może zarobić także na odsprzedaży energii.

Pamiętajmy także o tym, że prąd ze słońca to czysta energia. Podczas produkcji w żadnym wypadku nie dochodzi do emisji CO2. To także sprawia, że firmy, które dbają o swój wizerunek inwestują w odnawialne źródła energii. Dbanie o środowisko wykazują nie tylko duże firmy, coraz częściej mniejsi przedsiębiorcy przyłączają się do dbania o planetę.

Po montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu czy też na gruncie przedsiębiorstwa, zakład energetyczny wymienia licznik na dwukierunkowy. Ustawa zobowiązuje zakład energetyczny do odkupu wszelkich nadwyżek wygenerowanych przez przedsiębiorcę. 

Warto zapoznać się z ofertą dla firm, ponieważ można naprawdę zaoszczędzić duże kwoty i w dodatku budować wizerunek firmy przyjaznej środowisku. Polecamy zapoznać się z pozytywnymi opiniami przedsiębiorców, którzy już zdecydowali się na ten krok i nie żałują podjętej decyzji. Skoro możemy zaoszczędzić oraz jednocześnie zarobić, to dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości? Naprawdę warto. Nie zastanawiajmy się dłużej.